Απίθανα πράγματα στο Σερβία-ΗΠΑ, Η ομάδα του Τζόρτζεβιτς έχει... διαλύει την Team USA στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ γράφει 32-7. Οι 7 πόντοι που έβαλε το σύνολο του Πόποβιτς είναι η χειρότερη επίδοση ever σε δεκάλεπτο στα Παγκόσμια. Αυτή είναι η 2η φορά που πέφτουν κάτω από τους 10 σε δεκάλεπτο, μετά το 2010 και την 4η περίοδο κόντρα στη Βραζιλία.1234_23.png

·    πριν από  1 Μήνα 5 ημέρες  ·

Gazzetta.gr

Δεν έχει προηγούμενο! Οι Σέρβοι έκαναν μαγικό πρώτο δεκάλεπτο με 8/9 τρίποντα απέναντι στην Team USA και προηγούνται με 32-7! Πράγματα και... θαύματα από την ομάδα του Τζόρτζεβιτς στην πρώτη περίοδο του αγώνα κατάταξης με τις ΗΠΑ. Οι Σέρβοι έβλεπαν το αμερικανικό καλάθι σαν... βαρέλι κι έφτασαν στο απίστευτο 8/9 πίσω από τα 6.75 μ.! Κάπως έτσι βρέθηκαν να...

Αρνητική επίδοση στην ιστορία της Team USA αποτελούν οι μόλις επτά πόντοι που σημείωσε το συγκρότημα του Γκρεγκ Πόποβιτς στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα κόντρα στην Σερβία. Οι Αμερικάνοι εμφανίστηκαν θολωμένοι στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης κόντρα στους Σέρβους, με τον φωτεινό πίνακα να αναγράφει το εντυπωσιακό 32-7 υπέρ των "πλάβι"! Η επιθετική συγκομιδή των...

Α πίθανα πράγματα στο Σερβία-ΗΠΑ, Η ομάδα του Τζόρτζεβιτς έχει... διαλύει την Team USA στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ γράφει 32-7. Οι 7 πόντοι που έβαλε το σύνολο του Πόποβιτς είναι η χειρότερη επίδοση σε δεκάλεπτο σε αυτό το Παγκόσμιο πηγή : Gazzetta