Η Αργεντινή "σκόρπισε" το Μεξικό σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Σαν Αντόνιο του Τέξας, επικρατώντας με 4-0, χάρη σε τρία γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες. Ο τελευταίος άνοιξε το σκορ στο 17' για να διπλασιάσει τα τέρματά του πέντε λεπτά αργότερα. Στο 33' με πέναλτι ο Παρέδες ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 39' ο Λαουτάρο ολοκλήρωσε ένα μοναδικό πρώτο...

·    πριν από  2 Μήνες 3 ημέρες  ·

Filathlos.gr

Εντυπωσιακή έπειτα από αρκετό καιρό ήταν η Αργεντινή, έστω και σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στο Μεξικό. Η ομάδα του Σκαλόνι επικράτησε 4-0 στο Τέξας με μεγάλο πρωταγωνιστή τον επιθετικό της Ίντερ, Λαουτάρο Μαρτίνεζ, που πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 22 λεπτά. Ο νεαρός φορ άνοιξε το σκορ στο 17' και πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και το 2-0. Με πέναλτι, ο Παρέδες διαμόρφωσε...