Παναθηναϊκός - Προμηθέας: Οι Πράσινοι ξέσπασαν μετά την ήττα από τη Βιλερμπάν και έφτασαν σε ευρεία νίκη με 99-68 επί του Προμηθέα στο ΟΑΚΑ. Κορυφαίοι του Τριφυλλιού ήταν οι Ντίνος Μήτογλου και Ντεσόν Τόμας με 15 πόντους έκαστος, ενώ ο Τζίμερ Φριντέτ εντυπωσίασε με τα "μαγικά" του, με καλύτερη φάση του μια απίθανη "ποδιά" στον Δημήτρη Αγραβάνη. Δείτε τα highlights...

·    πριν από  1 Μήνα 6 ημέρες  ·

Sportdog

Μ ε το σκορ στο 48-25, στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, ο Αμερικανός άσος έκλεψε τη μπάλα και έκανε μια εντυπωσιακή... ποδιά στον Δημήτρη Αγραβάνη. Για την ακρίβεια, πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του και έτρεξε στον αιφνιδιασμό, γράφοντας το 50-25. Δείτε την απίστευτη φάση... πηγή : Onsports

Newscast.gr

Στο http://gazzeta.gr διαβάσαμε: Ο Τζίμερ Φριντέτ πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες φάσεις στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Προμηθέα, περνώντας τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Δημήτρη Αγραβάνη. ... Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο http://gazzeta.gr

News.makedonias.gr

Παναθηναϊκός - Τζίμερ Φριντέτ: Μια φάση βγαλμένη από τα παρκέ του NBA προσέφερε ο Αμερικανός στο κοινό του ΟΑΚΑ. Με το σκορ στο 48-25 υπέρ του Παναθηναϊκού κόντρα στον Προμηθέα, ο Φριντέτ "μάγεψε" τους φίλους του Τριφυλλιού, περνώντας την μπάλα κάτω από τα πόδια του Δημήτρη Αγραβάνη προτού σκοράρει με λέι-απ ανάμεσα σε δύο αντιπάλους! Δείτε το βίντεο:

Sportdog

Θέλει... ριπλέι για να καταλάβει κανείς τον εκπληκτικό τρόπο με τον οποίο ο Τζίμερ Φριντέτ ξεπέρασε την άμυνα που πήγε να του κάνει ο Δημήτρης Αγραβάνης. Μια περίτεχνη κίνηση του Τζίμερ Φριντέτ μπροστά στον Δημήτρη Αγραβάνη "σημάδεψε" το πρώτο ημίχρονο του αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Προμηθέα στο ΟΑΚΑ, για την 3η αγωνιστική της Basket League. Ο Φριντέτ έκανε καλή...

Newsit.gr

Συγκεκριμένα με το σκορ στο 48-25, στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, ο Αμερικανός άσος έκλεψε τη μπάλα και έκανε μια εντυπωσιακή... ποδιά στον Δημήτρη Αγραβάνη. Για την ακρίβεια, πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του και έτρεξε στον αιφνιδιασμό, γράφοντας το 50-25. Τα βλέπουμε όλα πράσινα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!