πριν από  22 ημέρες 11 ώρες

Iefimerida.gr

Με ένα απίθανο buzzer-beater γκολ του Γιώργου Βαγιαννίδη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Άρη με 1-0 στο "Πανθεσσαλικό Στάδιο" και στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας για 20ή φορά στην Ιστορία του. Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, με τρεις αποβολές (Κώτσιρας για τον Παναθηναϊκό, Νταρίντα, Ζουλ για τον Άρη), οι "πράσινοι" βρήκαν το γκολ του... τίτλου...

Larissanet.gr

Με γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ο διεθνής δεξιός οπισθοφύλακας έσωσε τη χρονιά για το "τριφύλλι" δίνοντάς του το Κύπελλο και το ευρωπαϊκό εισιτήριο και "ξέρανε" τον Άρη των εννέα παικτών, σε έναν τελικό με αρκετή ένταση στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Η πρώτη τελική στο ματς ήταν από πλευράς Άρη μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Γκαρθία εκτέλεσε το κόρνερ και η άμυνα του...