πριν από  2 Χρόνια 5 Μήνες

Onlarissa.gr

Με το αγαπημένο της 2-0 (έχει πάρει με το ίδιο σκορ τις πέντε τελευταίες της νίκες στο πρωτάθλημα,) η Γιουβέντους πανηγύρισε την τέταρτή της νίκη στα πέντε τελευταία ματς, κόντρα στην Κάλιαρι, και πλησίασε στους τέσσερις βαθμούς από την τετράδα. Η Γιουβέντους μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και απείλησε δύο φορές μέσα σε λίγα λεπτά με κεφαλιές του Κεν. Η πρώτη στο 4'...

Protothema.gr

Με τον Μόιζε Κεν να ανοίγει τον δρόμο και τον Μπερναντέσκι να ξυπνά από... λήθαργο, η Γιουβέντους επικράτησε της Κάλιαρι και μπήκε στην 5αδα της Serie A Το πιο σημαντικό αυτή τη στιγμή για τη Γιουβέντους είναι να χτίσει την χαμένη της αυτοπεποίθηση. Και προκειμένου να συμβεί αυτό οφείλει να μην επιτρέπει στον εαυτό της να χάνει βαθμούς απέναντι στις... μικρομεσαίες.

Aek365.com

SERIE A'-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΚΑΛΙΑΡΙ: 2-0 Γήπεδο: Allianz Stadium Η Γιουβέντους έστω και δύσκολα, κέρδισε με 2-0 την Κάλιαρι και πλησίασε στους τέσσερις πόντους από την τετράδα. Στο 4ο μόλις λεπτό μετά από κόρνερ ο Ντε Λιχτ πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Κεν πήρε τη δεύτερη και η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 11' ο Κουαδράδο σέντραρε από δεξιά και ο Κεν πήρε...