πριν από  2 Χρόνια 3 Μήνες

Κατάθεση ψυχής έκανε η Τζένοα, η οποία επικράτησε με 1-0 της Τορίνο εντός έδρας, παρά το γεγονός πως βρέθηκε με δέκα παίκτες από το 24ο λεπτό. Έτσι, οι Γενοβέζοι βρέθηκαν στο -3 από τη ζώνη παραμονής της Serie A. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, πίεσαν και στο 14ο λεπτό ο Πορτανόβα άνοιξε το σκορ. Ωστόσο, εννέα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη...

Aek365.com

ΙΤΑΛΙΑ SERIEA'- 30στή αγωνιστική ΤΖΕΝΟΑ-ΤΟΡΙΝΟ: 1-0 Γήπεδο: Λουίτζι Φεράρις Τεράστιο νίκη για την Τζένοα η οποία επικράτησε με 1-0 της Τορίνο παρότι έπαιξε για πάνω από μια ώρα με παίκτη λιγότερο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14' με τον Πορτανόβα να εκμεταλλεύεται την κακή έξοδο του Μπερίσα. Στο 24' όμως έμειναν με δέκα όταν ο Έστιγκαρντ είδε δεύτερη κίτρινη.